top of page

HISTORIA NASZEJ FIRMY

Założyciel naszej firmy, Zbigniew Marliński w 1976 roku zrealizował swoje wieloletnie marzenie i otworzył zakład tapicerki samochodowej w Aleksandrowie Łódzkim. W 1984 r. pozyskana została działka w Łodzi przy ulicy Maratońskiej 72, na której do końca 1985 r. wybudowano pierwszy budynek firmowy. W roku 1978 zatrudniona była 1 osoba. Z biegiem lat skala prowadzonych usług oraz liczba nowych, specjalistycznych maszyn do prowadzenia usług tapicerskich spowodowała konieczność zatrudniania kolejnych osób.

W pierwszych latach działalności firmy prowadzone były podstawowe usługi tapicerskie, głównie naprawy i tkaninowe tapicerstwo samochodowe. Począwszy od roku 1985 do firmy dołączył syn właściciela Arkadiusz Marliński. Od początku lat 90-tych coraz większy udział w świadczonych usługach stanowiły tapicerki skórzane. Dział ten, rozwijany przez Arkadiusza, doprowadził do podpisania pierwszego kontraktu na dostarczanie naszych produktów do samochodów fabrycznie nowych m.in. dla Subaru Import Polska. Pod koniec lat 90-tych nasza firma rozwinęła usługi w sektorze tapicerstwa z działu LOTNICTWA.

W roku 2004 zakład został zburzony a na jego miejscu powstał nowy budynek, który funkcjonuje do dziś. W tym samym roku rozpoczęliśmy współpracę z Ministerstwem Obrony Narodowej w zakresie tapicerowania wnętrz samolotów i śmigłowców rządowych.

Na terenie całego kraju do dnia dzisiejszego współpracujemy z licznymi salonami samochodowymi. Świadczymy usługi na skalę europejską w dziedzinie zarówno starej, jak i nowej motoryzacji, w zakresie wnętrz samochodowych i lotniczych. W samym 2017 roku zrealizowaliśmy dwa duże projekty rządowe, m.in. wykonanie ekskluzywnej tapicerki dla VIP w śmigłowcach serii Mi-8.

Obecnie firmę prowadzi i rozwija Arkadiusz Marliński wraz z doświadczoną kadrą pracowniczą. 

 

Nasza Załoga

Wielkim atutem firmy jest nasza załoga, niezmienna od lat. Dokonujemy wszelkich starań aby trzon pracowników był ten sam przez lata. Większość z nich jest z nami już ponad 20 lat, są to osoby z olbrzymim bagażem doświadczeń na polu tapicerstwa samochodowego. Tak długi staż pracy w jednym zawodzie zapewnia olbrzymie doświadczenie przy pracy z każdym rodzajem samochodu, nowym, starszym lub zabytkowym. Nasi pracownicy nie mają najmniejszych problemów z wykonaniem skórzanej kierownicy czy wykonaniem odbudowy fasonów w zabytkowych fotelach. Lata pracy w jednym zawodzie procentują i śmiało możemy powiedzieć, że każda z zatrudnionych tu osób to pełnowartościowy, doskonały tapicer samochodowy, dla którego żaden samochód nie jest straszny. Dla Państwa jest to gwarancja bardzo wysokiej jakości wykonywanych usług.

Swój samochód zostawiają Państwo w sprawdzonych, pewnych rzemieślniczych rękach.

bottom of page