top of page

SKÓRA

Skóra jest naszym głównym surowcem wykorzystywanym do produkcji tapicerek. 


Zadbaliśmy o najwyższą jakość pozyskanego surowca. Od 30 lat niezmiennie współpracujemy z najlepszymi garbarniami w Europie. Wollsdorf Leather i Bader to nasi najważniejsi dostawcy specjalizujący się w produkcji skór samochodowych i lotniczych.

 

Fabryka skór w Wollsdorf zaliczana jest do najlepszych producentów skór wysokiej jakości dla przemysłu tapicerskiego meblowego, samochodowego, lotniczego oraz morskiego (15% udział w światowej produkcji). Skóra z fabryki w Wollsdorf znajduje również zastosowanie w innych dziedzinach, jak np. pokrycia pulpitu, deski rozdzielczej oraz kombinezony do jazdy motocyklem, spełniając przy tym wysokie wymagania jakości. Skóra produkowana w Wollsdorf pochodzi wyłącznie z wybranych ras bydła z Austrii i południowych Niemiec. Właśnie te gatunki bydła są poszukiwane w przemyśle skórzanym a ich skóry odznaczają się odpowiednią wielkością oraz wysoką jakością. 


Fabryka w Wollsdorf jest największym dostawcą skór samochodowych na kierownice

Car Leather "COOL" - jako jedyna garbarnia na świecie , Wollsdorf wyprodukował specjalną skórę, która odbija 80-90% promieni słonecznych. W rezultacie skóra pozostawiona na słońcu
NIE NAGRZEWA SIĘ 


Nasz dział OLD TIMER pracuje na skórach garbowanych technologią z lat 40-50-60.
Skóry te charakteryzują się niepowtarzalnym zapachem, specyficznymi właściwościami produkcyjnymi oraz wyglądem "vintage" minionej epoki. Ich najwyższą jakość gwarantuje proces garbowania technikami, które dzisiaj nie są już stosowane z uwagi na wysokie koszty produkcji. Wytwarzaniem takich skór zajmują się małe, najczęściej rodzinne garbarnie, nastawione tylko na potrzeby rynku renowacji starych samochodów. 

bottom of page